Najnowsze wiadomości ze świata

Antifa w natarciu! Lewicowi aktywiści zaatakowali procesję upamiętniającą katolickich męczenników

Francuscy działacze Antify zaatakowali w sobotę ok. 300 uczestników procesji upamiętniającej ofiary mordów dokonywanych przez Komunę Paryską na katolickiej społeczności w 1871 roku. Jeden z poszkodowanych został hospitalizowany.

Uroczystość organizowana przez pięć parafii diecezji paryskiej była poświęcona 150. rocznicy brutalnych mordów, do jakich dochodziło w 1871 roku podczas zrywu rewolucyjnego lokalnej społeczności, nazywanym Komuną Paryską. Wówczas zamordowanych zostało 200 osób, w tym arcybiskup Paryża George Darboy, który został rozstrzelany.

W pewnym momencie doszło do ataku przeprowadzonego przez Antifę. Anarchistyczni bojówkarze nie stronili od przemocy przeciwko uczestnikom procesji, wśród których byli m.in. rodziny z dziećmi. Agresorzy próbowali wyrwać wiernym sztandary, bijąc się z nimi czy rzucając przeróżnymi przedmiotami w ich kierunku. Kilka osób zostało rannych, w tym także osoby starsze. Jeden z nich musiał zostać przewieziony do szpitala z powodu urazu głowy.

Pomimo tego incydentu procesja była kontynuowana, do momentu, kiedy ok. 50 lewicowych demonstrantów zagrodziło jej drogę w pobliżu kościoła Notre-Dame de la Croix. Organizatorzy postanowili więc wejść do świątyni i zakończyć wszelkie uroczystości modlitwą.

Zamieszki wywołane przez działaczy Antify zostały oficjalnie potępione przez francuskie MSWiA.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot. screenshot
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij