Wiadomości sportowe z kraju i świata

Anita Włodarczyk mistrzem olimpijskim! Malwina Kopron z brązowym medalem

Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal olimpijski w finale rzutu młotem kobiet. Na podium stanęła także Malwina Kopron, która w konkursie zajęła trzecią lokatę.

W finale rzutu młotem kobiet wystąpiły aż trzy polki – Anita Włodarczyk, Malwina Kopron oraz Joanna Fiodorow. Zawodniczki źle rozpoczęły pierwszą próbę, trzy razy uderzając w siatkę. Jednak z każdą kolejną próbą było już tylko lepiej.

W swoim czwartym podejściu Anita Włodarczyk rzuciła na odległość 78,48 m., co było najdalszą odległością w całym konkursie i ostatecznie dało naszej utytułowanej zawodniczce złoty medal.

Na podium znalazła się także Malwina Kopron, której udało się rzucić na odległość 75,49 m., co przez pewien czas dawało jej srebrny medal – dopóki na ostatniej próbie nie pojawiła się Zheng Wang. Chinka rzuciła młotem na odległość 77,03 m., co dało jej drugie miejsce i strąciło polkę na trzecią lokatę.

Joanna Fiodorow zakończyła rywalizację na siódmej pozycji.

Źródło: Autor: JD