Najnowsze wiadomości z kraju

Amerykański B-2 krążył nad Trójmiastem? Wyjaśniamy

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które rzekomo pokazuje amerykański niewidzialny bombowiec B-2 nad Trójmiastem. Niestety prawda jest inna.

B-2 Spirit (ang. duch) to jedna z najbardziej imponujących maszyn w arsenale USA. Samolot ten pozbawiony jest kadłuba i stateczników, a jego skrzydło ma ponad 52 metry rozpiętości. Jego charakterystyczny kształt i użyte materiały sprawiają, że trudno jest go namierzyć radarem. Jest również jednym z najdroższych samolotów na świecie – wliczając koszty jego opracowania, za każdy z 21 samolotów Amerykanie zapłaci 2,13 miliarda dolarów.

Na TikToku pojawił się film, który według podpisu przedstawia lądowanie B-2 w Gdańsku. „Takie Cudo zawitało w Trójmieście dzisiaj. Koniec świata już blisko” – napisała osoba, która go udostępniła.

Niestety to fake news, a Spirit nie przyleciał do Polski. Nagranie z rzekomego lądowania w Gdańsku wykonano dwa lata temu w bazie wojskowej RAF w pobliżu angielskiego miasta Fairford.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij