Najnowsze wiadomości ze świata

Amerykańska tajna broń jest widoczna na mapach Google

Amerykanie niedawno ujawnili istnienie swojego nowego podwodnego drona. Teraz internauci zauważyli, że można go obejrzeć na mapach Google.

Nowy amerykański dron został stworzony przez koncern Northrop Grumman i agencję DARPA, która zajmuje się zaawansowanymi projektami obronnymi. Powstał w ramach programu, którego celem jest stworzenie podwodnych dronów dalekiego zasięgu. Nazwano go Manta Ray, bo jego sylwetka przypomina płaszczkę. O samej maszynie niewiele na razie wiadomo. Ujawniono jedynie, że może pozostawać przez długi czas pod wodą i ma konstrukcję modułową, która umożliwia dostosowanie go do różnego rodzaju misji.

Internauci zauważyli ze zdziwieniem, że najnowszy amerykański dron dał się sfotografować i można go obejrzeć w mapach Google. Zdjęcie satelitarne pokazuje, że był zadokowany w bazie morskiej Port Hueneme w Kalifornii.

Jak donosi dziennik Telegraph, jego obecność tam nie jest przypadkowa. Amerykańska marynarka wojenna od trzech miesięcy testuje jego możliwości w wodach południowej Kalifornii. Zdaniem wielu ekspertów powstanie tego drona jest odpowiedzią na podobne maszyny, które chce kupić Rosja. Kreml twierdzi, że ich drony mają zasięg 6200 mil morskich, rozpędzają się aż do stu węzłów i mogą przenosić broń atomową – chociaż oczywiście w wypadku rosyjskiej broni takie przechwałki zawsze powinno się traktować z dużą dawką sceptycyzmu. Rosjanie chcą kupić ich co najmniej trzy tuziny.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Screen z Google Maps

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij