Najnowsze wiadomości ze świata

Amerykanie pojechali do Meksyku po tańsze leki. Zostali porwani

Władze Meksyku rozpoczęły poszukiwania czterech Amerykanów, których porwano w tym kraju. Prezydent Obrador ujawnił, że przyjechali tam po tańsze leki.

Porwanie miało miejsce w piątek. Czwórka Amerykanów – trzech mężczyzn i kobieta – pojechała białym minivanem do przygranicznego stanu Tamaulipas. Prezydent Meksyku ujawnił, że przyjechali aby kupić tańsze leki, telewizja CNN informuje, że w ich pojeździe znaleziono recepty.

Gdy dojeżdżali do miasta Matamoros, nieznani sprawcy otwarli do nich ogień. W strzelaninie zginął przypadkowy przechodzień. Cała czwórka została wyciągnięta z samochodu przez ciężko uzbrojonych mężczyzn i załadowana na skrzynię pick-upa, który wywiózł ich w nieznanym kierunku. Meksykańscy śledczy są przekonani, że doszło do tego przez pomyłkę – napastnicy, najprawdopodobniej członkowie jednego z karteli, pomylili ich z przemytnikami.

Meksykańska policja rozpoczęła ich poszukiwania, współpracuje z FBI i innymi amerykańskimi agencjami.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij