Najnowsze wiadomości z kraju

Ambasador USA: na przestrzeni dziejów Polacy byli symbolem wytrwałości, nadziei i wolności

Na przestrzeni dziejów Polacy byli symbolem wytrwałości, nadziei i wolności – napisał ambasador USA Mark Brzezinski, składając Polakom życzenia w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jak zaznaczył, przyjaźń łącząca USA i Polskę nigdy nie była silniejsza niż obecnie.

W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej Ustawy Zasadniczej w Europie i drugiej na świecie – ambasador USA Mark Brzezinski złożył Polakom życzenia.

“W imieniu narodu Amerykańskiego składam Polakom serdeczne życzenia z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Na przestrzeni dziejów Polacy byli symbolem wytrwałości, nadziei i wolności” – napisał w środę na Twitterz Brzezinski.

Jak zaznaczył, “przyjaźń łącząca USA i Polskę nigdy nie była silniejsza niż obecnie i z niecierpliwością czekam na dalsze zacieśnianie naszych więzi”. “Razem jesteśmy silniejsi, razem jesteśmy bezpieczniejsi, razem jesteśmy lepsi” – podkreślił.

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest obchodzone w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Dokument był pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej. Rocznica przyjęcia Konstytucji 3 maja jest świętem ustanowionym w 1919 roku. Przez okres PRL jego publiczne obchodzenie było zabronione, ponownie stało się państwowym świętem w 1990 roku.

Źródło: PAP Autor: Magdalena Gronek
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij