Publicystyka

Ambasador Niemiec zaatakował Mularczyka. Mocna odpowiedź internautów

Ambasador Niemiec Thomas Bagger w skandaliczny sposób odpowiedział na wpis Arkadiusza Mularczyka. Doczekał się zdecydowanej odpowiedzi internautów.

Mularczyk zamieścił na swoim Twitterze wpis, który dotyczył zdarzenia z grudnia 1970 roku, kiedy kanclerz Niemiec Willy Brand oddał hołd ofiarom Niemców klękając przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. „Gest i komentarze Brandta nigdy nie były skierowane do Polski i Polaków. Co więcej, puste gesty nigdy nie zastąpią niezbędnego zadośćuczynienia” – napisał w języku angielskim poseł – „Zamiast przez pozowanie do zdjęć, prawdziwy postęp dyplomatyczny dokonuje się przez negocjacje i dialog!”.

Jego wpis nie spodobał się ambasadorowi Baggerowi, który skomentował go w mało dyplomatyczny sposób. „Ludzie nieprzejednani nie zdołają zniszczyć dzieła pojednania tak wielu odważnych i szlachetnych Polaków i Niemców” – napisał.

Jego wypowiedź spotkała się ze zdecydowaną reakcją internautów.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij