Najnowsze wiadomości z kraju

Ależ oburzenie! Zakładając tą koszulkę Rzecznik Praw Dziecka wywołał wściekłość proaborcyjnej opozycji

Mikołaj Pawlak złożył w czwartek w Sejmie sprawozdanie ze swojej działalności za rok 2020. Rzecznik Praw Dziecka wyszedł na mównicę mając założoną koszulkę z motywami pro-life. To nie spodobało się opozycji, która nie kryje swojego oburzenia.

Podczas swojego wystąpienia Pawlak podkreślał ogromną wagę prawa do życia, które jego zdaniem jest wreszcie właściwie chronione. Stwierdził też, ze roczniki urodzone po 2000 roku mają za sobą ciężki rok, nie będąc zupełnie przygotowane na nowe realia życia.

-Rok 2020 to nie tylko pandemia. To także rok życia. I to najważniejsze prawo człowieka wymienione w każdej konstytucji, w każdej i w ustawie o RPD. Tutaj specjalnie przyjechałem dzisiaj obrazkowo, żeby mieć ręce wolne, a XXI w. to język obrazkowy – ten obrazek po prostu przedstawia prawo do życia wymienione w art. 2 w ustawie o RPO- powiedział.

Rzecznik Praw Dziecka wskazał na swoją koszulkę, w której wszedł na mównicę sejmową. Przedstawia ono zdjęcie nienarodzonego dziecka z napisem art.2 ust.1 ustawy o RPD, zgodnie z którym “w rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”.

To właśnie ubiór Pawlaka wzbudził największe kontrowersje na progresywnej opozycji opowiadającej się za liberalizacją prawa do aborcji. Mowa głównie o posłach Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy, którzy krzyczeli o “wstydzie i hańbie”, a samego RPD nazywali “fanatykiem, afiszującym się płodami”.

W obronie Pawlaka stanęli z kolei politycy Zjednoczonej Prawicy oraz Konfederacji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot. PAP/Paweł Supernak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij