Najnowsze wiadomości z kraju

Ależ im się śpieszy. Siemoniak: projekt ustawy o likwidacji CBA jest gotowy

Minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak zapowiedział, że projekt ustawy o likwidacji Centralnego Biura Korupcyjnego jest gotowy i w piątek rozpocznie się jego procedowanie. Według Siemoniaka przed wakacjami ustawa powinna zostać uchwalony.

“Ustawa jest gotowa, dzisiaj uruchamiamy całą procedurę” – powiedział Siemoniak w piątek rano w TVN24. Jak zaznaczył, projekt przejdzie rzetelnie procedurę wewnątrz rządu, trafi m.in. do konsultacji międzyresortowych. Po zakończeniu pracy w rządzie projekt ustawy trafi do Sejmu. “Spodziewam się, że przed wakacjami projekt zostanie uchwalony” – powiedział Siemoniak.

Siemoniak, zapowiadając wcześniej przygotowanie tego projektu, podkreślał, że wizerunek CBA nie jest dobry. “Wiem, że w tej służbie są uczciwe osoby, ale nie może być tak, że jedna ze służb w Polsce kojarzy się tylko z problemami, aferami, awanturami i dziwnymi działaniami” – mówił w styczniu w TOK FM.

10 listopada 2023 r. liderzy PO, PSL, Polski 2050 oraz Lewicy parafowali umowę koalicyjną. W 19. postanowieniu pierwszej części umowy zapisano, że CBA zostanie zlikwidowane, a jego zasoby i kompetencje przekazane do innych służb, m.in. do pionu zwalczania przestępstw korupcyjnych w Centralnym Biurze Śledczym Policji.

Źródło: PAP/stefczyk.info Autor:
Fot. PAP/Paweł Supernak
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij