Publicystyka

Ależ awantura! Ostra odpowiedź Tarczyńskiego na kpiny Senyszyn z katolików. Posłanka długo popamięta te słowa

Do niemałej awantury doszło na antenie TVP Info podczas programu “Strefa starcia” pomiędzy Dominikiem Tarczyńskim, a Joanną Senyszyn. Wszystko z powodu kpin posłanki Lewicy na temat katolików.

Temat szczepionek na koronawirusa budzi w Polsce wiele kontrowersji oraz rodzi wiele pytań w tej kwestii. Wielu Polaków zastanawia się czy szczepionka okaże się skuteczna, czy nie będzie niosła ze sobą jakiś innych konsekwencji zdrowotnych albo czy Polacy nie zostaną zobligowani do poddania się szczepieniom.

Aspekt obowiązkowych szczepień został poruszony również w programie “Strefa starcia” emitowanym w TVP Info. Joanna Senyszyn stała na stanowisku, iż rząd powinien go bezwzględnie wprowadzić, co jest zbieżne z ostatnimi wypowiedziami polityków Lewicy w tej sprawie. Niestety posłanka podczas poruszania tej kwestii postanowiła zażartować sobie z katolików.

Katolicy powinni wiedzieć, że niezaszczepienie to grzech – powiedziała kpiącym głosem Senyszyn.

“Żart” posłanki wyprowadził z równowagi Dominika Tarczyńskiego. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości domagał się od niej, aby zaprzestała się kreować na nauczyciela katolickiego, który będzie pouczał katolików co mają robić. “Może niech pani z muzułmanów pożartuje? Króciutko by było. Albo z Żydów” – odpowiedział jej polityk Zjednoczonej Prawicy, który uznał jej dywagacje za “żałosne”. Jednak Senyszyn zdawała się nie przejmować słowami eurodeputowanego nieustannie się śmiejąc.

Oprócz tego Tarczyński stwierdził, iż jego ugrupowanie nie zamierza nikogo przymuszać do szczepień, tak jak to chce zrobić Lewica. Jego zdaniem Polacy sami powinni zdecydować o tym co dla nich najlepsze. W tym momencie posłanka próbowała mu przerwać, jednak polityk nie pozwolił jej na to.

Czy pani głos jest jedynym argumentem w pani karierze politycznej? Bo takie mam wrażenie – odparł Tarczyński.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij