Wiadomości sportowe z kraju i świata

“Ale to był świetny konkurs!”

“Całkiem nieźle zaczyna się dla nas ten sezon” – ocenił na swoim profilu na Facebooku Adam Małysz, dyrektor ds. skoków narciarskich w PZN. W sobotę Piotr Żyła zajął drugie, a Dawid Kubacki trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w fińskiej Ruce.

“Ale to był świetny konkurs! Mało kto się chyba spodziewał, że aż dwóch naszych reprezentantów zakończy go na podium. Brawa dla wszystkich chłopaków, bo jako drużyna wypadliśmy bardzo dobrze. Słowa uznania również dla sztabu szkoleniowego. Całkiem nieźle zaczyna się dla nas ten sezon” – napisał Małysz.

Wygrał Markus Eisenbichler, który najlepszy był także na inaugurację w Wiśle. W Ruce Niemiec zdecydowanie górował nad resztą stawki. Żyła stracił do niego 19,3 pkt, a Kubacki 19,5.

W finałowej serii wystąpili także pozostali czterej Polacy. Klemens Murańka zajął dziewiąte miejsce, Andrzej Stękała 11., Kamil Stoch 12., a Paweł Wąsek 22.

W niedzielę w Ruce również odbędzie się konkurs indywidualny. Na godzinę 14.00 zaplanowano kwalifikacje, a pierwsza seria rozpocznie się o 15.30.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/EPA/KIMMO BRANDT

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij