Wiadomości sportowe z kraju i świata

Aktywiści klimatyczni zakłócili półfinał US Open

Podczas kobiecych półfinałów US Open doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Aktywiści klimatyczni zakłócili mecz.

Półfinał miał miejsce na Arthur Ashe Stadium w czwartek, starły się w nim Coco Gauf z USA i Karolina Muchova z Czech. W trakcie ich meczu swój protest rozpoczęli przebywający na trybunach aktywiści klimatyczni. Zaczęli zakłócać mecz krzykami o globalnym ociepleniu.

Według oświadczenia US Open jeden z aktywistów miał przykleić się do podłogi. Personel medyczny, ochrona i nowojorska policja szybko go odkleili. Następnie on, i dwóch innych aktywistów, zostali „bez incydentu” wyprowadzeni ze stadionu. Publika nagrodziła to oklaskami.

Mecz został przerwany, wznowiono go po 45 minutach. Gauff ostatecznie pokonała Muchovą 6-4, 7-5, i awansowała do finału. Po zwycięstwie powiedziała dziennikarzom, że chociaż protest wybił ją nieco z koncentracji, to nie ma żalu do aktywistów, bo każdy ma prawo do pokojowych protestów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN Autor: WM