Najnowsze wiadomości ze świata

Aktywiści klimatyczni nie przepuścili matki, która wiozła dziecko do szpitala

W piątek aktywiści klimatyczni zablokowali ulice Londynu. Nie przepuścili nawet matki, która wiozła dziecko do szpitala.

W piątek w Londynie doszło do protestu organizacji Just Stop Oil. Aktywiści klimatyczni domagali się, aby rząd w Londynie przestał wydawać nowe licencje na wydobycie gazu i ropy naftowej. Podczas protestu maszerowali powoli po ulicach, blokując ruch.

Na jednym z nagrań, które trafiło do mediów społecznościowych, widać kobietę, która wysiadła z samochodu i prosi aktywistów, by ją przepuścili, bo wiezie chore dziecko do szpitala. Mimo jej desperackich próśb aktywiści nadal blokowali ulicę, a zdesperowana kobieta w końcu się poddała i wróciła do samochodu.

Tego samego dnia aktywiści klimatyczni zakłócili też turniej golfa Open Championship. Czwórka aktywistów rozrzuciła pomarańczowy proszek w pobliżu dołka, a jeden z nich miał przy sobie flarę. Aresztowała ich policja, a amerykański golfista Billy Horschel pomógł policjantom wyprowadzić jedną z kobiet z pola, za co dostał owacje od publiczności. Cała czwórka usłyszy zarzuty spisku celem dokonania kryminalnych zniszczeń i publicznej niedogodności.

W innych miejscach kierowcy zareagowali ostrzej na ich protest. Wielu aktywistów zostało siłą usuniętych z drogi.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij