Rozrywka

Aktor znieważył rzecznik Straży Granicznej. Stanie przez to przed sądem

Aktor Piotr Z., znany głównie z roli Arniego w sitcomie 13. Posterunek, został oskarżony o znieważenie rzecznik prasowej Straży Granicznej. PAP poinformował, że jego proces rozpocznie się w październiku.

Sprawa miała swój początek w listopadzie 2021 roku. Aktor opublikował wtedy w mediach społecznościowych zdjęcie rzecznik prasowej SG por. Anny Michalskiej. „Pani „rzecznik” Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS” – napisał.

Po pewnym czasie skasował ten wpis. Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedziała jednak, że zgłosi w tej sprawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Aktor w rozmowie z Plejadą twierdził, że nie zrobił nic złego. „Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie” – powiedział – „Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli”.

W maju zeszłego roku wydział ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował do sądu rejonowego Warszawa Mokotów akt oskarżenia. Aktor został oskarżony o zniesławienie i znieważenie rzecznik prasowej Komendanta Głównego SG. Aktor nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył krótkie wyjaśnienie. PAP informuje, że jego proces zacznie się 6 października.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij