Rozrywka

Aktor wyleciał z popularnego serialu. Poszło o jego związki z Rosją

HBO poinformowała, że serbski aktor Miloš Biković nie pojawi się jednak w kolejnym sezonie popularnego serialu Biały Lotos. Poszło o jego bliskie związki z Rosją.

Biković dostał w 2018 roku Medal Puszkina od Putina, a wkrótce potem przyznano mu rosyjskie obywatelstwo. „To wielki zaszczyt powiedzieć dzisiaj: Rosja jest moją ojczyzną” – skomentował. W 2019 roku ujawnił, że dostał zakaz wstępu na Ukrainę. Aktor wystąpił w wielu rosyjskich produkcjach i często zachwycał się publicznie rosyjską kulturą.

12 stycznia HBO ujawniło, że aktor wystąpi w trzecim sezonie popularnego serialu Biały Lotos. Oburzyło to wielu Ukraińców. Ukraiński MSZ stwierdził na Twitterze, że aktor wspierał Rosję od początku inwazji. „HBO, czy nie przeszkadza wam praca z osobą, która wspiera ludobójstwo i łamie prawo międzynarodowe?” – spytali.

Teraz stacja poinformowała, że serbski aktor nie wystąpi jednak w tym serialu. Postać, którą miał grać, zostanie powierzona innemu aktorowi. Filmowanie trzeciego sezonu zacznie się w tym miesiącu, a premierę będzie miał w przyszłym roku.

Sam aktor stwierdził, że nie popierał rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Napisał, że sam wychowywał się w rozdartym wojną kraju i nie życzyłby czegoś takiego nikomu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Balkan Photos

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij