Najnowsze wiadomości z kraju

Akcja ratunkowa TOPR w związku z lawiną w Tatrach. Okazało się, że to fałszywy alarm

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zakończyli akcje poszukiwawczą związaną z lawiną, która zeszła w rejonie Buli pod Rysami. Ratownicy nie znaleźli poszkodowanych, bo był to fałszywy alarm.

Około południa pojawiły się pierwsze informacje o akcji poszukiwawczej w Tatrach. Dyżurny TOPR Piotr Konopka informował wówczas o „prawdopodobnym wypadku lawinowym w rejonie Buli pod Rysami”. Na miejsce skierowano ratowników, którzy przeszukiwali miejsce w celu znalezienia poszkodowanych.

Kilka godzin później dyżurny przekazał, że akcja została zakończona i był to jedynie fałszywy alarm.

Turysta, który uruchomił lawinę, nie doznawszy obrażeń zszedł z gór samodzielnie i pojechał do domu – przekazał Konopka. Dodał, że gdy mężczyzna usłyszał komunikat radiowy o wyprawie ratunkowej, zadzwonił do TOPR i wszystko wyjaśnił.

O możliwych poszkodowanych w tych okolicach TOPR zawiadomił pracownik schroniska, który widział turystę w rejonie lawiny.

Ratownicy przypominają, że w Tatrach obowiązuje aktualnie 2. stopień zagrożenia lawinowego.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot. PAP/EPA
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij