Najnowsze wiadomości z kraju

Akcja poszukiwawczo-ratunkowa w Łodzi. Zawaliła się ściana budynku

W Łodzi trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa w związku z zawaleniem się ściany remontowanego budynku. Miejsce przeszukiwane jest wraz z psem. Spod gruzów wydobyto jedną osobę.

W poniedziałek przed godziną 12 służby otrzymały zgłoszenie o zawaleniu się ściany budynku przy ul. Łąkowej w Łodzi.

W miejscowości Łodzi (dzielnica Polesie) doszło do zawalenia jednej ze ścian remontowanego budynku. Na miejscu pracuje Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, która przeszukuje gruzowisko wraz z psem. Na miejsce zdarzenia udają się następne zastępy straży pożarnej – napisała Państwowa Straż Pożarna na platformie X. Rzecznik prasowy łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że oprócz ścian zawalił się także strop.

 

Jak informuje bryg. Jędrzej Pawlak, spod gruzów wydobyto już jedną osobę, a druga ma się jeszcze tam znajdować. Ranny został przekazany ratownikom medycznym.

Według ustaleń Polsat News w chwili wypadku wewnątrz budynku było czterech pracowników budowlanych. Telewizja dowiedziała się również, że w części, która uległa zniszczeniu mieszkała 90-letnia kobieta z 60-letnim synem. Na szczęście nic im się nie stało, ale stracili dach nad głową.

Ten remont nie powinien się odbyć, póki ktoś tu mieszkał – uważa kobieta, cytowana przez Polsat News.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews/interia/X Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij