Najnowsze wiadomości ze świata

Akcja policji podczas audiencji papieża. Zatrzymano groźnego przestępcę

Policja zatrzymała w Watykanie groźnego przestępcę. Do aresztowania doszło podczas audiencji papieża Franciszka na placu świętego Piotra. Poszukiwany przestępca przybył tam uzbrojony w trzy noże.

„La Repubblica” poinformowała w czwartek o incydencie na placu świętego Piotra, do którego doszło 10 kwietnia. Podczas audiencji papieża Franciszka uwagę policjantów zwrócił mężczyzna znajdujący się wśród tłumu wsłuchującego się w słowa Ojca Świętego. Podczas interwencji mężczyzna stawiał opór, a mundurowi znaleźli przy nim trzy noże o długości 20 centymetrów.

Okazało się, że zatrzymany to poszukiwany Moises Tejada. 54-latek, który wpadł w ręce policji, znajduje się na liście najgroźniejszych kryminalistów w stanie Nowy Jork. Amerykańskie służby ścigały go za porywanie i okradanie agentów nieruchomości.

„La Repubblica” informuje, że 54-latek ukrywał się przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości za granicą. Zanim udał się do Włoch, przez około dwa lata przebywał w Ukrainie, gdzie miał brać udział w działaniach zbrojnych.

Tejada przebywa aktualnie we włoskim areszcie. Gdy odpowiednie organy USA wniosą o jego ekstradycje, mężczyzna wróci do kraju, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij