Tadeusz Rydzyk Najnowsze wiadomości z kraju

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ma zwrócić dofinansowanie od MNiS

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zwróci dofinansowanie na utworzenie kierunku “Informatyka medialna” – poinformowała w sobotę minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Rektor uczelni o. Zdzisław Klafka powiedział PAP, że szkoła spełniła wszystkie warunki.

Minister Pełczyńska-Nałęcz poinformowała w sobotę na platformie X (d. Twitter), że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu “zwróci dofinansowanie na utworzenie kierunku +Informatyka medialna+”. “Naruszenie naprawdę kuriozalne — warunkiem koniecznym przyjęcia na studia było zaświadczenie od proboszcza” – napisała szefowa MFiPR.

PAP zwróciła się z pytaniami w tej sprawie do toruńskiej uczelni prowadzonej przez Prowincję Warszawską Redemptorystów. “Projekt informatyki medialnej był projektem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i w ten projekt weszła uczelnia. Otrzymaliśmy zgodę na realizację i został on oceniony bardzo wysoko. Spełniliśmy wszystkie warunki” – powiedział PAP o. dr Zdzisław Klafka. Dodał, że “ministerstwo, za czasów ministra Jarosława Gowina, to zaakceptowało”.

Jak podał, zaakceptowana została także forma rekrutacji, w której było zaznaczenie, iż kandydaci zobowiązani są do złożenia pisma od proboszcza. Jak powiedział, “nie ma ono charakteru opinii moralnej, z zaznaczeniem, że osoby o innym światopoglądzie będą indywidualne traktowane”.

Według niego, chodzi o możliwy zwrot kwoty ponad 100 tys. zł z otrzymanych 400 tys. zł.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, prowadzona przez redemptorystów, została założona w 2001. Założycielem był redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk, założyciel Telewizji Trwam i Radia Maryja. W 2021 r. uzyskała tytuł akademii i od tego momentu nazwa uczelni to Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Źródło: PAP Autor: Tomasz Więcławski
Fot. fot. Fratria

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij