Najnowsze wiadomości z kraju

Afera w warszawskim urzędzie. Urzędnik związany z PO wyłudził gigantyczną kwotę

Mariusz G., urzędnik biura oświaty z Pragi-Północ, miał wyłudzić gigantyczne kwoty za pomocą tworzenia kilkunastu fikcyjnych pracowników placówki. Jak donosi “Super Express” mężczyzna jest związany z Platformą Obywatelską, z list której kandydował do rady dzielnicy.

Urzędnik miał stworzyć aż 15 fikcyjnych kont pracowników i za wykorzystaniem ich fałszywych danych miał wyłudzać pieniądze z miejskiego budżetu. Część z tych kont zawierała dane dotyczące niepracujących już w danej placówce osób, które były wpisywane do listy szkolnych płac.

Sprawę zgłosiła dyrekcja Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty, która zauważyła pewne nieprawidłowości w dokumentach przesyłanych przez mężczyznę. Przy każdym nazwisku był bowiem wpisywany numer rachunku bankowego należący do Mariusza G.

Według wiceprezydent stolicy Renaty Kaznowskiej urzędnik został zwolniony dyscyplinarnie.

“Super Express” ustalił, że na konto mężczyzny trafiło 300 tysięcy złotych, natomiast na konta fikcyjnych pracowników przelano ponad 720 tysięcy złotych w okresie od lipca 2019 do stycznia 2021 roku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Super Express Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij