Najnowsze wiadomości z kraju

Afera w Zatoce Sztuki. Śledczy zatrzymali menadżera sopockiego klubu

Zgodnie z doniesieniami portalu TVP Info, nad ranem funkcjonariusze ABW, CBŚP i KAS zatrzymali grupę dziewięciu osób zajmujących się wyłudzaniem VAT. Wśród zatrzymanych znalazł się Łukasz M., menadżer sopockiego klubu Zatoka Sztuki.

Do sytuacji doszło we wtorek nad ranem. Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie doszło do zatrzymania dziewięciu osób podejrzanych o prowadzenie fikcyjnego obrotu panelami fotowaltaicznymi oraz o pranie brudnych pieniędzy. Zgodnie z ustaleniami śledczych grupa miała narazić Skarb Państwa na stratę w wysokości 35 tysięcy złotych.

Jednym z zatrzymanych jest Łukasz M., menadżer klub Zatoka Sztuki, mieszczącego się w Sopocie, który miał się zajmować procederem prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa. O samym klubie zrobiło się głośno w maju 2020 roku za sprawą głośnego filmu “Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego. To właśnie w Zatoce Sztuki miało dochodzić do molestowania młodych dziewczyn, a z samym klubem był powiązany Krystian W. ps. “Krystek”, określany jako “łowca nastolatek”.

Po postawieniu zarzutów prokurator zdecyduje o wystąpieniu do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij