Najnowsze wiadomości ze świata

Afera w liniach lotniczych. Tak stewardessy traktowały pasażerów

Trzy stewardessy zatrudnione w liniach lotniczych Cathay Pacific Airways zostały zwolnione z pracy. Powodem takiej decyzji kierownictwa było niedopuszczalne zachowanie kobiet, którego dopuściły się wobec pasażerów.

Problemy stewardess, pracujących w liniach lotniczych Cathay Pacific Airways w Hongkongu, zaczęły się, gdy do sieci trafiło nagranie, pokazujące ich zachowanie. Słychać na nim, jak dyskryminują one pasażerów nieznających języka angielskiego. Gdy jedna z osób prosząc o koc pomyliła się i użyła słowa „dywan”, stewardessa zignorowała jej prośbę i postanowiła z niej zadrwić w rozmowie z załogą samolotu.

Jeśli nie potrafisz powiedzieć po angielsku „koc”, nie dostaniesz go. Dywan masz na podłodze – mówiła kobieta, której wypowiedź cytuje BBC.

Nagranie błyskawicznie obiegło internet i zmusiło władze linii lotniczych do podjęcia działań wobec pracownic, wyśmiewających pasażerów.

Kobiety zostały zwolnione z pracy, a dyrektor generalny linii, Ronald Lam osobiście przeprosił za ich zachowanie. Zapowiedział także powołanie grupy zadaniowej przeprowadzi przegląd kodeksu postępowania firmy.

Źródło: stefczyk.info/na podst.o2.pl Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij