Najnowsze wiadomości z kraju

Afera w Homokomando. Gazeta Wyborcza twierdzi, że aktywista LGBT miał dokonać gwałtu z bronią w ręku

Gazeta Wyborcza ujawniła, że znany aktywista LGBT został oskarżony o gwałt z bronią w ręku. Sprawa została już zgłoszona na prokuraturę.

Maciej L. to znany aktywista LGBT, jeden z założycieli organizacji Homokomando. Wyborcza twierdzi, że miał się dopuścić gwałtu na tancerzu o imieniu Rafał, którego poznał za pomocą aplikacji randkowej Grinder i zataił przed nim swoją prawdziwą tożsamość wysyłając zdjęcia cudzej twarzy. Miał mu też grozić bronią palną i uderzyć go nią w twarz. Rok wcześniej tancerz miał odmówić mu spotkania.

To najpoważniejszy zarzut, ale Wyborcza twierdzi, że przypadki molestowania zgłaszają też inne osoby. Twierdzą również, że zarząd organizacji miał próbować tuszować zachowania aktywisty, zanim ostatecznie wyrzucił go ze swoich struktur. 28 września reprezentująca tancerza prawnik Karolnia Gierdal zgłosiła przestępstwo do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij