Najnowsze wiadomości z kraju

Afera taśmowa. Czołowi politycy PSL narzekają na partyjnych kolegów “Są rozpuszczeni władzą”

Portal TVP Info ujawnia kolejne taśmy, na których zostały nagrane rozmowy czołowych polityków oraz biznesmenów w Polsce. Tym razem bohaterami nagrań są osoby związane z Polskim Stronnictwem Ludowym – byłym liderem tej partii Waldemarem Pawlakiem oraz obecnym Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Głównym tematem rozmów obydwóch polityków było szkolenie nowych kadr. Obydwaj narzekali, że uczestniczy szkoleń nie chcą nabywać odpowiedniej wiedzy. Jak sami przyznali istnieje wśród kadr “rozpuszczenie władzą”.

Jedno, nad czym tak boleję, to to się wiąże z tym właśnie, że nikt [z PSL-u] nie przychodzi nawet z wyzwaniami, trudnymi sprawami, jakimiś tematami merytorycznymi do załatwienia. Niestety jest rozpuszczenie władzą. Deprawacja władzą nastąpiła. Jest tylko przyjście […] konsumpcje, stanowisko, tu, po, tu, tam ten. Nikogo nie interesuje merytoryka. Znaczy – jest naprawdę, nawet się nikt nie spiera czasami. Nie ma już frontu oporu do żadnych propozycji. […] Nikogo nic innego nie interesuje, tylko, żeby tutaj kogoś tam… – mówił Kosiniak-Kamysz

Pawlak porównał to do “funkcji bez wysiłku” co potwierdził ówczesny minister pracy i pomocy społecznej. Jego zdaniem konsumpcyjne nastawienie kadr politycznych PSL-u zmierza w złym kierunku.

To się może skończyć tragicznie, bo ci, co konsumują, znajdą sobie później innych żywicieli. Bez żadnego problemu, bo są zawsze ci sami ludzie. Ale nas już może nie być. – mówił polityk

Źródło: TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij