Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Adidas reklamuje damskie ciuchy pokazując, jak leżą na mężczyznach

Adidas wypuścił nową kolekcję ubrań dla kobiet. Reklamuje je przy pomocy modeli – mężczyzn.

Z okazji zbliżającego się miesiąca tzw. dumy Adidas wypuścił nową kolekcję ubrań dla kobiet, nazwaną Pride 2023. Jej autorem jest południowoafrykański projektant Rich Mnisi. Według strony Adidasa ta kolekcja to „świętowanie samoekspresji, wyobraźni i niezachwianej wiary, że miłość jednoczy”. W wiadomości dla mediów korporacja napisała też, że Minisiego zainspirował list, który wysłał do samego siebie, w którym pisał, jak ważne jest wspieranie społeczności LGBTQIA+.

Z okazji premiery tej kolekcji Adidas opublikował też nagranie pokazujące jeden ze swoich nowych strojów kąpielowych. Internauci zauważyli, że mimo tego, że jest opisany jako strój dla kobiet, to Adidas pokazał go na męskim modelu. Obcisły strój nie pozostawia żadnych wątpliwości co do jego genitaliów, a na jednym ze zbliżeń widać włosy na klatce piersiowej. Także inne ubrania z tej kolekcji są prezentowane na ich stronie na mężczyznach – wyjątkiem są jedynie ubrania plus size, które faktycznie pokazują kobiety. Nowa strategia marketingowa Adidasa wzbudziła zrozumiałą złość ze strony kobiet.

Warto odnotować, że to nie jest pierwszy taki przypadek. Ich największy konkurent, Nike, podpisał umowę na promocję ich ubrań dla kobiet z transpłciowym aktywistą Dylanem Mulvaneyem. Wywołało to oskarżenia o kpiny z kobiet i wezwania do bojkotu tej marki, a na TikToku pojawiły się setki nagrań, na których kobiety – w ewidentnym nawiązaniu do początków współczesnego ruchu feministycznego – w ramach protestu palą staniki Nike. Ten sam influencer reklamował też piwo Bud Light, co sprawiło, że jego sprzedaż spadła o niemal jedną czwartą i naraziła koncern Anheuser-Busch na miliardowe straty.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Kolejny incydent na granicy z Białorusią. Zniszczono karetkę

0 0

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij