Najnowsze wiadomości z kraju

Adamowicz o funduszach europejskich: “To nie będzie drugi Plan Marshalla, to będzie plan Putina”

Spór ws. Krajowego Planu Odbudowy w dalszym ciągu nie ustępuje. Zarówno przed, jak i po wczorajszym głosowaniu dotyczącego przyjęcia wspomnianego projektu nie brakowało żywych dyskusji w mediach społecznościowych ze strony polityków różnych formacji. Jednym z najbardziej zaskakujących komentarzy w tej kwestii był ten, który pojawił się na profilu Magdaleny Adamowicza uznającej, iż rozdział funduszy europejskich jest… realizacją planów Kremla.

Projekt Prawa i Sprawiedliwości został poparty we wtorkowym głosowaniu przez zdecydowaną większość posłów Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Kukiz’15, a także wszystkich działaczy Polski 2050. W sumie za KPO zagłosowało 290 posłów, 33 było przeciw, a od głosu wstrzymało się 133 członków niższej izby, z których zdecydowaną większość stanowili działacze Koalicji Obywatelskiej.

Kwestia przyjęcia funduszy była mocno krytykowana przez władze Platformy Obywatelskiej jeszcze na kilka dni przed głosowaniem. Krytykowali oni Lewicę za dogadanie się z rządem Morawieckiego w tej sprawie, krzycząc o zdradzie, a także zapowiadając wstrzymanie się od głosu przez klub Koalicji Obywatelskiej.

Przez ostatnie dni nie brakowały licznych komentarzy polityków tejże formacji dotyczących tej sprawy. Jednak jeden z najbardziej zaskakujących został opublikowany przez Magdalenę Adamowicz, która nie zgadza się przyrównywaniem funduszy europejskich w kwocie 770 miliardów złotych dla Polski z Planem Marshalla. W jej opinii przyjęciem środków unijnych jest… realizowaniem polityki prowadzonej przez władze Rosji.

Przestańcie mówić o drugim Planie Marshalla. Wtedy, po IIWŚ, pieniądze trafiły do demokratycznych rządów na utrwalenie pokoju i demokracji. Dziś pieniądze trafią do PiS na utrwalenie podziałów i zamordyzmu. W rękach PiS to nie będzie drugi Plan Marshalla, to będzie plan Putina – czytamy we wpisie europoseł.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij