Adam Gomoła Najnowsze wiadomości z kraju

Adam Gomoła zawieszony w Polsce 2050! “To są bardzo poważne zarzuty stawiane naszemu posłowi”

Adam Gomoła, poseł Polski 2050 według informacji i nagrań opublikowanych przez lokalny dziennik “Nowa Trybuna Opolska” miał zlecić operację finansową, w celu ominięcia limitu finansowania kampanii wyborczej. Do sprawy odniósł się Michał Kobosko, wiceszef Polski 2050, który zapowiedział, że “Adam Gomoła zawiesza swoją działalność w klubie parlamentarnym Polski 2050 Trzeciej Drogi. To są bardzo poważne zarzuty stawiane naszemu posłowi – komentował Kobosko.

Opolski dziennik “Nowa Trybuna Opolska” opisał nagranie, z którego wynika, że Gomoła miał zlecić operację finansową, by ominąć limity finansowania kampanii wyborczej.  Bezpośrednio po ujawnieniu informacji, Marcin Dobski redaktor portalu Salon24, komentował:

– Sodoma i Gomoła w partii marszałka Hołowni. Afera wiatrakowa i ustawa napisana pod dyktando lobbystów, dorwanie się do koryta i stanowisk w państwowych organizacjach (NFOŚ, Thun), a teraz finansowanie kampanii na lewo.

W podobnym tonie wypowiadali się także inni przedstawiciele mediów. Do sprawy odniósł się także Michał Kobosko, wiceprzewodniczący partii Polska 2050, który na na antenie TVP info powiedział:

– Nic nam o tym nie wiadomo, żeby dochodziło do korupcji politycznej. My rzeczywiście wczoraj wieczorem zapoznaliśmy się z przynajmniej z fragmentem tekstu “Nowej Trybuny Opolskiej”. To są bardzo poważne zarzuty stawiane naszemu posłowi, który jest najmłodszym posłem w polskim parlamencie, Adam Gomoła z Opolszczyzny.

Jednocześnie zapowiedział, że Gomoła zawiesza swoją działalność w klubie parlamentarnym Polski 2050 Trzeciej Drogi.

Na stronach partii Szymona Hołowni opublikowano także oświadczenie, w którym czytamy:

– W związku z informacjami prasowymi dotyczącymi posła Adama Gomoły informujemy, że pan poseł został zobowiązany do złożenia pełnych wyjaśnień. Jednocześnie został odsunięty od wszelkich czynności związanych z toczącą się kampanią wyborczą. Region opolski objęty zostanie dodatkowym nadzorem pełnomocnika finansowego KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni. Do czasu wyjaśnienia sprawy poseł Adam Gomoła zostaje zawieszony w prawach członka Klubu Parlamentarnego Polska 2050-Trzecia Droga.

 

Źródło: Stefczyk.info za X/WP.PL Autor: red
Fot. Adam Gomoła / autor: Adrian Grycuk/Adamos44/CC/Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij