Najnowsze wiadomości z kraju

ABW zatrzymała dwóch Rosjan. Promowali Grupę Wagnera

ABW zatrzymała dwóch rosyjskich szpiegów. Rozklejali w Warszawie i Krakowie naklejki promujące Grupę Wagnera.

Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że w Krakowie w miejscach publicznych zauważono naklejki promujące rosyjską organizację najemniczą Grupa Wagnera. Zawierały jej logo, napis „Jesteśmy tu. Dołącz do nas” w języku angielskim i kod QR, który prowadził na ich stronę internetową. Niedługo potem takie same naklejki zauważono w Warszawie.

 

Szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował, że we współpracy z policją ABW zatrzymałą dwóch obywateli Rosji, którzy je rozklejali. Okazało się, że mieli ponad 3 tys. materiałów propagandowych promujących Wagnera, które przywieźli z Moskwy. Śledczy ustalili, że Aleksiej T. i Andriej G. rozkleili ich łącznie ok. 300. Dokumentowali to, fotografując obklejone miejsca.

Za swoją działalność mężczyźni mieli otrzymać do pół miliona rubli (ok. 20 tys. zł) Po wykonaniu zadania Rosjanie chcieli opuścić 12 sierpnia Polskę. Usłyszeli już zarzuty działania na rzecz obcego wywiadu, udziału w międzynarodowym związku przestępczym i prowadzenia zaciągu do zakazanej prawem międzynarodowym organizacji najemniczej. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij