Najnowsze wiadomości z kraju

ABW zatrzymała białoruskiego zawodnika MMA. Jest podejrzewany o podpalenia

ABW dokonała zatrzymania białoruskiego zawodnika MMA Sciapana K. Jest podejrzewany o dokonywanie aktów sabotażu, w tym podpaleń, we współpracy z rosyjskimi służbami.

O zatrzymaniu sportowca poinformowała BELPOL – organizacja byłych białoruskich mundudorowych, którzy przeszli na stronę opozycji. 27 maja ABW zatrzymała trzy osoby – Polaka o dwóch Białorusinów – którzy są podejrzani o dokonywanie sabotażu w różnych częściach kraju. Białoruskie media niezależne informują, że jednym z nich miał być właśnie 37-letni sportowiec, który pochodzi z Mińska, ale od kilku lat mieszka w Polsce.

Portal Pozkirk poinformował, że zatrzymany miał pseudonim „Polak”. W lipcu i w listopadzie wziął udział w co najmniej dwóch walkach MMA. W latach 2010-2018 pracował także w kilku firmach z branży motoryzacyjnej. Białoruscy opozycjoniści ustalili też, że był wcześniej wielokrotnie karany, m.in. na 3 lata ograniczenia wolności za kradzież 35 telefonów komórkowych. Białoruski Alians Dziennikarzy Śledczych ujawnił też, że jego żoną jest córka konsula generalnego Białorusi w Gdańsku Siarhieja Michniewicza.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij