Wiadomości sportowe z kraju i świata

ABW zablokowała pieniądze popularnej federacji MMA. Poszło o powiązania z Rosją

Na wniosek Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Minister Spraw Wewnętrznych Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował się zablokować środki finansowe spółki High League. Twierdzi, że jej prawdziwymi beneficjentami byli obywatele Rosji powiązani z Kadyrowem.

High League to założona w 2021 roku federacja, która organizuje gale typu freak fight. Walczą w nich celebryci, popularni youtuberzy, raperzy czy Maja Staśko. Walki zwykle odbywają się w formule MMA. Jej twarzą jest raper Malik Montana.

29 maja MSWiA opublikowało na swojej stronie decyzję dotyczącą High League. W komunikacie poinformowali, że na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, resort zablokował jej środki finansowe. W uzasadnieniu poinformowano, że rzeczywistymi beneficjentami tej federacji są obywatele rosyjscy pochodzenia czeczeńskiego: Khazhbi Edelbiew i jego siostra Diana.

Resort poinformował, że rodzina Edebiew ma utrzymywać relacje z przywódcą okupowanej Czeczenii Ramzanem Kadyrowem, który został objęty sankcjami prze UE, Ukrainę, Szwajcarię, Nową Zelandię, USA, Wielką Brytanię, Kanadę i Japonię. „Oddziały specjalne Ramzana Kadyrova zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki” – zaznaczono. Resort przypomniał też, że w grudniu 2020 Departament Skarbu USA objął sankcjami powiązaną z Kadyrowem organizację ACA. Jej przedstawicielem w Europie był Bajsangur Edelbiew, brat właściciela High League.

Organizacja wydała w odpowiedzi krótkie oświadczenie. Stwierdzili, że są zaskoczeni tą sytuacją. „Analizujemy ją wraz z naszym działem prawnym. Prosimy o cierpliwość” – przekazali.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Interia Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij