Publicystyka

Absurdalny pomysł Spurek! Europoseł zaprezentowała “piątkę” dla branży roślinnej. “Co następne, delegalizacja schabowego?”

Sylwia Spurek zaprezentowała w piątek propozycję swojej “piątki” dla branży roślinnej, która zaskoczyła wielu internautów. Jej postulaty, mocno uderzające w przemysł mięsny oraz promujące lobby wegańskie spotkał się z dość ostrą krytyką. Na jej wpis zareagowali m.in. minister rolnictwa Grzegorz Puda czy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pierwszą z propozycji eurodeputowanej Zielonych jak zakaz promocji mięsa, mleka i nabiału, o czym mówiła jeszcze dzień wcześniej. Zakaz reklamy miałby się wiązać także z likwidacją funduszy wspierających te produkty. Zamiast tego miałby zostać powołany specjalny fundusz promocji weganizmu. Co więcej Spurek zamierza domaga się także, aby już od przedszkola były prowadzone zajęcia dla dzieci z zakresu klimatu i praw zwierząt. Ostatnim z postulatów jest wprowadzenie zerowego VAT-u na zamienniki dla mięsa, mleka i jaj.

Jej wpis wywołał dość dużą reakcję internautów. W głównej mierze mocno przeciwnych pomysłom proponowanym przez byłą działaczkę Wiosny Biedronia. Jedną z osób, której nie spodobała się “piątka dla branży roślinnej” był minister rolnictwa Grzegorz Puda.

Kupujmy mięso, mleko, nabiał, to pełne cennych składników odżywczych produkty. Powinny być w składzie każdej zdrowej diety. Zalecane zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Szczególnie polecam te od polskich rolników i producentów. #SolidarnizRolnikami. Sylwi Spurek żyj i pozwól żyć innym – napisał polityk.

Postulaty Spurek zostały wyśmiane także przez lidera PSL – Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Europosłanka Zielonych Sylwia Spurek postuluje zakaz reklamy i promocji mięsa, jajek i mleka – najlepszych towarów eksportowych polskiej żywności, marki znanej na całym świecie. To jakiś ponury żart? Co następne, delegalizacja schabowego i kontrole naszych talerzy? – napisał były kandydat na prezydenta.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tragiczne informacje z Chorwacji. Nie żyje 27-letni Polak

0 0

Służby zidentyfikowały zabójcę polskiego żołnierza

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij