Najnowsze wiadomości z kraju

Aborcja jest jak “robienie siku”? Bulwersujący wpis asystenta posła Koalicji Obywatelskiej

Sprawa aborcji rozgrzewa Koalicję Obywatelską od kilku dni. Tymczasem na profilu członka Platformy Obywatelskiej i asystenta posła Pawła Poncyljusza pojawił się oburzający wpis, w którym porównał przerywanie ciąży do zwykłej czynności fizjologicznej jak robienie siku.

Cały czas czekamy na oficjalne stanowisko PO ws. aborcji, nad którym pracuje obecnie zespół kierowany przez Małgorzatę Kidawę-Błońską. Sprawa ta niezwykle elektryzuje polityków nie tylko partii Borysa Budki, ale także jej koalicjantów.

Wśród pomysłów, nad którymi debatuje zespół Kidawy-Błońskiej znalazło się m.in. przeprowadzenie referendum ws. prawa aborcyjnego. Jednak progresywne skrzydło Koalicji Obywatelskiej, do którego zalicza się m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz jest przeciwna takiemu rozwiązaniu.

Jak się również okazuje podobne stanowisko ma również asystent posła Pawła Poncyljusza. Członek Platformy Obywatelskiej z województwa podkarpackiego podzielił się jednak skandalicznym wpisem, w którym przyrównał aborcję do czynności fizjologicznych. “Ktoś chce siku, to potrzebuje ogólnej zgody? Nie! Ktoś chce dokonać aborcji to potrzebuje zgody? Nie! Są to sprawy indywidualne i ogółowi nic do tego!” – czytamy w jego wpisie.

Portal TVP Info zwrócił się w tej sprawie do przełożonego 20-latka ze Stalowej Woli. Jak się okazuje Paweł Poncyljusz ma odmienne spojrzenie na tą kwestię, niż jego asystent. Polityk twierdził, że tym wpisem dwudziestolatek reprezentował jedynie swoje poglądy. Sam parlamentarzysta ma inne zdanie w tym temacie i osobiście nie miałby nic przeciwko przeprowadzenia referendum w tej kwestii.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij