Najnowsze wiadomości ze świata

9-latek przez dwa lata mieszkał sam. Matka zostawiła go bez prądu, ogrzewania i ciepłej wody

Francuski sąd skazał matkę 9-latka na 18 miesięcy więzieni, z czego 12 w zawieszeniu, za porzucenie swojego dziecka. Chłopiec przez dwa lata mieszkał sam, nie mając dostępu do prądu, ogrzewania i ciepłej wody. Przez cały ten czas, zachowując nienaganny wygląd i higienę, jeździł do szkoły, zdobywając świetne stopnie.

Lokalne media informują, że 9-latek od 2020 roku do 2022 roku mieszkał sam. Przez cały ten czas w mieszkaniu nie było prądu, ogrzewania i ciepłej wody. Jego głównym pożywieniem stały się ciastka i posiłki z puszek.

Choć nikt chłopca nie pilnował, ten każdego dnia jeździł do szkoły. Jak relacjonują jego nauczyciele, był bardzo grzecznym i dobrym uczniem, który sumiennie odrabiał prace domowe. Podkreślają również, że zawsze zachowywał nienaganną higienę. Wychowawczyni 9-latka, zauważa, że jest on bardzo dojrzały jak na swój wiek. Zachowanie dziecka nigdy nie wzbudziło podejrzeń grona pedagogicznego.

Szokujące fakty o samotnym życiu młodego chłopaka wyszły na jaw, gdy podejrzeń nabrała jego sąsiadka. W rozmowie z mediami powiedziała, że zrobiła mały ogródek i zauważyła, jak „maluch dyskretnie przyszedł zabrać pomidory do jedzenia”.

Okazało się, że matka dziecka przez cały ten czas mieszkała u swojej partnerki, w miejscu położonym pięć kilometrów od mieszkania syna. Odwiedzała go od czasu do czasu, przynosząc mu jedzenie.

Po ujawnieniu sprawy 9-latek trafił do rodziny zastępczej. ]Z kolei matka stanęła przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd w Angoulême skazał ją za porzucenie osoby nieletniej na 18 miesięcy więzienia, z czego 12 w zawieszeniu. Sześć miesięcy kary odbędzie ona pod nadzorem elektronicznym, a dodatkowo musi przejść terapię.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Fakt Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij