85. doba rosyjskiej agresji na Ukrainę. Od 24 lutego do Polski wjechało blisko 3,5 miliona uchodźców Najnowsze wiadomości ze świata

85. doba rosyjskiej agresji na Ukrainę. Od 24 lutego do Polski wjechało blisko 3,5 miliona uchodźców

Od początku wojny funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych z Ukrainy do Polski 3,442 mln osób – podała w środę Straż Graniczna. Ostatniej doby do naszego kraju z Ukrainy przyjechało 20 tys. osób – dodano.

“Od 24.02 #funkcjonariuszeSG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 3,442 mln os.” – podała w środę rano na Twitterze Straż Graniczna.

Jak poinformowała, we wtorek do Polski z Ukrainy wjechało 20 tys. osób – to wzrost o 5 proc względem statystyk z poniedziałku, kiedy przyjechało z Ukrainy 19,2 tys. osób, a w środę do godziny 7 rano przybyło 5,6 tys. osób – wzrost o 20 procent w stosunku do danych z wtorkowego poranka ().

We wtorek na Ukrainę odprawiono 26 tys. osób. Od 24 lutego 2022 roku to już 1,358 mln. osób.

W środę mija 85. doba wojny.

Źródło: (PAP) Autor: Paweł Auguff
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij