Najnowsze wiadomości ze świata

81-latka podbija internet! Jej najczęściej klikany film z ćwiczeniami wkrótce przełamie barierę dziesięciu milionów odsłon

81-latka z Langenfeld w Nadrenii Północnej-Westfalii, która uprawia w domu fitness robi karierę jako globalna gwiazda internetu. Jej najczęściej klikany film z ćwiczeniami wkrótce przełamie barierę dziesięciu milionów odsłon.

“W żadnym wypadku nie jestem influencerką, jestem raczej narkomanką fitnessu” – mówi o sobie Erika Rischko portalowi RND.Rishko pojawiła się już w słynnym programie telewizyjnym “Good Morning America” w USA. W tej chwili biją się o nią niemieckie media. “To jest szalone. Absolutnie nigdy nie marzyłam o takim odzewie” – wyznaje seniorka.

Jej córka wpadła na pomysł umieszczenia filmów z ćwiczeniami mamy w internecie i na kanale TikTok, który jest szczególnie popularny wśród młodych ludzi. Erika Rischko szybko stała się fenomenem. “Robimy dwa, trzy filmy w tygodniu, nic więcej. To tylko dla zabawy” – mówi.

“Każdy ma w mieszkaniu kawałek podłogi, każdy może wykonywać dowolne ćwiczenia” – podkreśla – “Zawsze można coś wymyślić, a pomysłów w internecie jest tak wiele. Można na przykład trenować triceps na krzesłach”.

W domu praktycznie nie ma sprzętu do ćwiczeń, tylko trzykilogramowe hantle.

Chciałaby przekroczyć granicę dziesięciu milionów odsłon na TikToku, ale nie za wszelką cenę, nie zamierza na przykład brać udziału w modnym obecnie morsowaniu. Stawia raczej na fitness siłowy, pilates i jogę.

81-latka jest cały czas sprawna, pomimo dwóch sztucznych stawów kolanowych. “Z tego powodu nie mogę już biegać i skakać tak dobrze, ale inne rzeczy działają” – mówi.

Teraz ma nadzieję, że poprzez swoje ćwiczenia będzie wzorem do naśladowania “abyśmy wszyscy mogli bezpiecznie przejść przez pandemię”. Mimo że obecnie wykonuje trochę mniej ćwiczeń niż kiedyś, gdy spędzała 14 – 15 godzin tygodniowo na siłowni.

“Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła wrócić na siłownię” – deklaruje.

Burmistrz Langenfeld, Frank Schneider, jest bardzo dumny z sukcesu mieszkanki miasta: “Pani Rischko pokazuje, że nigdy nie jest się za starym na sprawność fizyczną” – stwierdził. “Jednocześnie jest to dobry przykład znaczącego zajęcia w tych trudnych czasach, ponieważ wiadomo, że ruch jest dobry dla duszy i układu odpornościowego. Potrzebujemy takich pozytywnych impulsów bardziej niż kiedykolwiek” – konkluduje burmistrz.

Z Berlina Berenika Lemańczyk

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij