Najnowsze wiadomości ze świata

74-latek wrzucił do morza 900 kg ulotek, które miał rozdawać

Biuro Straży Przybrzeżnej w Moji zatrzymało 74-latka pod zarzutem wyrzucenia ok. 900 kg ulotek reklamowych do cieśniny Kanmon w zachodniej Japonii – podał w piątek portal Mainichi.

Shinichiro Kamiyama, który dorabiał sobie do emerytury jako roznosiciel ulotek, usłyszał zarzuty naruszenia ustawy o gospodarce odpadami i utrzymaniu czystości.

74-latek miał od lutego 2021 r. do października 2023 r. pozbywać się ulotek z ogłoszeniami o nieruchomościach, wrzucając je do morza z nabrzeża w należącej do miasta Kitakiusiu dzielnicy Kokurakita.

Biuro straży przybrzeżnej dostało pierwsze donosy w kwietniu 2023 r., a przeszukanie dna morskiego ujawniło, że znajduje się tam 177 wiązek ulotek, po 1000 arkuszy w każdej. Późniejsze dochodzenia doprowadziło śledczych do Kamiyamy.

Władze nie poinformowały, czy mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

USA planują obłożyć sankcjami izraelskie wojsko

0 0

Polski manul walczy o finał w popularnym plebiscycie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij