Najnowsze wiadomości ze świata

70-letni pedofil z Holandii przekupił swoje ofiary i wyszedł na wolność

Holenderski pedofil 70-letni Hans V. przekupił swoje ofiary w Kenii i wyszedł na wolność, twierdzi tamtejsza prokuratura. Holendrowi zarzucono wcześniej gwałty na dzieciach.

O skandalu donosi holenderski dziennik „De Telegraaf”. Dziennikarze ustalili, że kenijski wymiar sprawiedliwości oskarżył 70-latka o kilka gwałtów na dzieciach. Podczas rozprawy okazało się jednak, że poszkodowani wycofali swoje zarzuty.

Kenijski prokurator Winnie Mengo, cytowany przez dziennik, twierdzi, że zostali oni przekupieni przez V. „Często tak się dzieje w takich przypadkach. Są to biedne rodziny i łatwo je przekupić, płacąc czesne za dzieci lub innymi stosunkowo niewielkimi datkami na gospodarstwo domowe” – twierdzi prokurator.

Okazuje się, że już wcześniej, w 2018 roku, V. został zatrzymany za molestowanie trzech dziewczynek w wieku 8, 9 i 10 lat. „Śledztwo wykazało, że miał co najmniej 21 ofiar. Rodzice również wycofali swoje oskarżenia” – podaje gazeta. Jedna z matek, która zmieniła zeznanie, miała zostać przekupiona przez V. kilkoma świniami, twierdzi prokuratura.

Kenijscy śledczy nie składają jednak broni i zapowiadają, że pomimo wycofania zarzutów przez rodziców poszkodowanych dzieci, Holender może jednak trafić za kratki. Jest to związane z inną sprawa, która jest prowadzona przeciwko 70-latkowi. Miał on próbować wyłudzić z banku 600 tys. dolarów posługując się podrobionym czekiem.

Hans V. jest również dobrze znany holenderskiemu wymiarowi sprawiedliwości. W 1995 r. udowodniono mu wykorzystywanie dzieci oraz posiadanie pornografii dziecięcej. Jak podaje „De Telegraaf”, wkrótce po tym wyjechał do Kenii.

Źródło: PAP Autor: Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij