Wiadomości sportowe z kraju i świata

70-letni Brytyjczyk najstarszym wioślarzem, który samotnie przepłynął Atlantyk

70-letni Brytyjczyk Frank Rothwell został najstarszą osoba, która samotnie przepłynęła Atlantyk w wioślarskim wyścigu “The Talisker Whisky Atlantic Challenge”. Jego trasa wiodła z Wysp Kanaryjskich na karaibską Antiguę (4800 km). Dokonał tego w 56 dni, dwie godziny i 41 minut.

Brytyjczyk przyznał, że wiosłowanie było nudne, ale cieszył się nie tylko z dotarcia do mety. Udziałem w wyścigu zbierał fundusze na cele charytatywne, a konkretnie na walkę z Alzheimerem. Do tej pory udało mu się zebrać 883 tys. funtów i na tym nie koniec, bo wpłaty ciągle płyną. Rothwell spodziewa się, że w ten weekend kwota przekroczy milion funtów.

“Wioślarstwo jest nudne, naprawdę nudne, każde pociągnięcie takie samo. Nie spodziewałem się, że coś wygram, a byłem w połowie swojej grupy wiekowej – na czwartym miejscu. Ukończenie zawodów to dla mnie sukces” – powiedział dziadek trójki wnucząt, który już wcześniej wygrał wyścig życia +pokonując+ raka prostaty.

Na wybrzeżu karaibskiej wyspy na Rothwella czekała żona, z którą jest w związku od 50 lat.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij