Najnowsze wiadomości z kraju

7-latek przyniósł granat do szkoły. Miał go otrzymać od ojca

W środę uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie zostali ewakuowani z placówki. Wszystko przez granat, który przyniósł do szkoły 7-latek. 

Przed godziną 10 policjanci z Włodawy (woj. lubelskie) otrzymali zgłoszenie o uczniu, który na lekcje w Szkole Podstawowej nr 3 przyniósł granat. Na miejsce w trybie pilnym skierowano patrol, który zastał uczniów i nauczycieli będących w bezpiecznym miejscu, poza budynkiem. Aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa poinformowała, że granat został odebrany uczniowi i zabezpieczony.

Do szkoły udali się także funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie. Granat został zabrany z placówki.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 7-latek przyniósł do placówki edukacyjnej niemiecki granat nasadkowy, który otrzymał od ojca.

Policjanci przypominają, że znajdując niewypały, należy zachować ostrożność.

Przypominamy, że takich przedmiotów nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce takiego znaleziska należy zabezpieczyć przed osobami postronnymi, a w szczególności przed dziećmi – apelują mundurowi.

Źródło: stefczyk.info/na podst.SE Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij