Pokuta - akcja policji Najnowsze wiadomości z kraju

58-latek z zarzutem zabójstwa byłej żony

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem byłej żony postawiła prokuratura 58-letniemu Wiesławowi H. z Biłgoraja (Lubelskie). Podejrzany przebywa w szpitalu. Pilnują go policjanci. Sąd zastosował wobec niego areszt na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

Zwłoki 57-latki zostały znalezione w środę po południu w jednym domów przy ul. Kościuszki w Biłgoraju. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono byłego męża kobiety, 58-letniego Wiesława H. Sekcja zwłok potwierdziła, że do jej śmierci doszło w wyniku przestępstwa.

„Prokurator Rejonowy w Biłgoraju wydał w piątek postanowienie o ogłoszeniu zarzutów wobec Wiesława H. Zarzut dotyczy umyślnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem” – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu prok. Rafał Kawalec.

Stan zdrowia mężczyzny nie pozwala na jego przesłuchanie i ogłoszenie mu zarzutów. Sąd uwzględnił wniosek śledczych o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Mężczyzna pilnowany jest w placówce medycznej przez policjantów.

Prokuratura nie podaje więcej szczegółów. Z nieoficjalnych doniesień lokalnych mediów wynika, że mężczyzna miał zaatakować nożem swoją byłą żonę, po czym próbował targnąć się na własne życie, m.in. odkręcając gaz.

Grozi mu dożywocie.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij