Najnowsze wiadomości z kraju

5-latek owinął sobie pas bezpieczeństwa wokół szyi i się dusił. Wszystko przez blokadę

Pięcioletni chłopczyk, podróżujący z mamą samochodem z Ukrainy do Polski, owinął sobie pas bezpieczeństwa wokół szyi i zaczął się dusić. Matka, nie mogąc go uwolnić, poprosiła o pomoc strażników granicznych z przejścia w Korczowej, którzy przecięli pas i wyciągnęli chłopca.

Jak przekazał w poniedziałek PAP rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej por. Piotr Zakielarz do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę na przejściu granicznym w Korczowej. O pomoc do funkcjonariuszy zwróciła się wjeżdżająca do Polski obywatelka Ukrainy, której synek owinął sobie kilkukrotnie wokół szyi pas bezpieczeństwa. Blokada uniemożliwiała wyplątanie dziecka.

“Reakcja mundurowych była natychmiastowa – aby uwolnić duszące się dziecko przecięli pasy bezpieczeństwa. Po chwili przerażona matka odetchnęła z ulgą, jej 5-letni synek został bezpiecznie wyjęty z samochodu. Po udzieleniu niezbędnej pierwszej pomocy rodzina mogła kontynuować podróż” – wyjawił por. Zakielarz.

Dodał, że to nie jedyny przypadek z ostatnich dni, kiedy strażnicy graniczni z Podkarpacia pomogli potrzebującym.

W piątek byli świadkami dachowania samochodu w miejscowości Zabłotce w powiecie sanockim.

“Jadący się przed nimi trabant zjechał na drugi pas, po czym zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem i dachował. Mundurowi pomogli wydostać się rodzinie z samochodu, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy” – powiedział rzecznik BiOSG.

I zaznaczył, że podróżująca trabantem rodzina miała dużo szczęścia.

“Cudem uniknęła zderzenia czołowego, a +koziołkowanie+ skończyło się na niewielkich obrażeniach” – dodał por. Zakielarz.

Źródło: PAP Autor: Agnieszka Pipała
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij