Najnowsze wiadomości ze świata

47 migrantów próbowało przedostać się przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii. Schwytały ich francuskie służby

Schwytano 47 migrantów, którzy próbowali przedostać się przez kanał La Manche z okolic Calais do Wielkiej Brytanii – poinformowały w sobotę francuskie służby. Żaden z migrantów nie ucierpiał.

Już w piątek ponad 100 migrantów zostało zatrzymanych podczas podobnej próby pokonania kanału. Francuska agencja AFP podaje, że w lecie częściej dochodzi do takich sytuacji za sprawą dobrych warunków pogodowych.

W sobotę rano CROSS, instytucja odpowiedzialna za monitorowanie wybrzeża, na półwyspie Gris-Nez dostała zgłoszenie od migrantów w niebezpieczeństwie u wybrzeża Sangatte. „Pięcioro rozbitków, w tym kobieta w ciąży, zostało uratowanych i przetransportowanych na ląd w porcie Boulogne-sur-Mer” – przekazała prefektura morska dla kanału La Manche i Morza Północnego.

W sobotę CROSS została również poinformowana o awarii silnika łodzi z 22 migrantami na pokładzie. Służbom udało się pomóc w doprowadzeniu jej do portu w Dunkierce.

Inne, trzecie zgłoszenie dotyczyło 20 migrantów w opałach z uszkodzonym silnikiem łodzi, którą służby eskortowały do Boulogne-sur-Mer.

Od 2018 roku liczba nielegalnie przekraczających La Manche migrantów wzrasta pomimo apeli o to, by tego nie robić, gdyż przeprawa jest wyjątkowo niebezpieczna. W 2020 roku odnotowano ponad 9,5 tys. prób pokonania kanału, co stanowi czterokrotność tego co w roku poprzednim – podała prefektura.

Źródło: PAP Autor: ska/ mal/
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij