kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

42-latka podejrzana o kradzież laptopów ze szkoły, w której pracowała

Nad sprawą kryminalni z II Komisariatu w Zielonej Górze pracowali od połowy września tego roku. Kilkanaście dni po rozpoczęciu roku szkolnego zgłoszenie o kradzieży laptopów wykorzystywanych podczas nauki dzieci złożyła dyrektorka szkoły.

 

Do pięciu lat więzienia grozi 42-latce podejrzanej o kradzież z jednej z zielonogórskich szkół podstawowych ośmiu laptopów o łącznej wartości około 20 tys. zł. Kobieta była tam zatrudniona – poinformowała podinsp. Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Na początku dochodzenia policjanci zabezpieczyli dokumentację wraz z numerami seryjnymi skradzionych komputerów. Dalsze czynności operacyjne skutkowały wytypowaniem podejrzanej o ich kradzież 42-letniej pracownicy obsługi szkoły.

Początkowo nie chciała się ona przyznać do kradzieży, ale gdy poznała zebrane dowody, zmieniła zdanie.

“Przyznała się, że podczas wakacji wynosiła ze szkoły po jednym laptopie, a potem sprzedawała je w lombardach za kilkaset złotych, choć każdy był warty ok. 2 tys. zł. Tłumaczyła swoje postępowanie kłopotami finansowymi” – powiedziała Stanisławska.

42-latka usłyszała zarzuty kradzieży, za co grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Żadnego ze skradzionych komputerów nie udało się odzyskać, więc 42-latka będzie musiała naprawić wyrządzoną szkole szkodę. Kobieta nie była dotąd notowana.

Czytaj więcej:

Zwłoki noworodka w Gdyni. Ciało leżało na balkonie

Źródło: PAP Autor: Marcin Rynkiewicz
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij