Najnowsze wiadomości z kraju

41-letnia adwokat usiłowała dokonać zabójstwa. Jest wyrok

Na 10 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Słupsku skazał we wtorek 41-letnią adwokatkę Katarzynę R. Uznał oskarżoną winną wszystkich zarzucanych jej czynów, w tym usiłowania zabójstwa.

Wyrok ogłosiła przewodnicząca pięcioosobowego składu orzekającego sędzia Agnieszka Niklas-Bibik. Nie jest on prawomocny.

Sąd uznał Katarzynę R. winną zarzucanych jej czynów. Wymierzył oskarżonej karę łączną 10 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Karę oskarżona ma odbyć w systemie terapeutycznym dla osób z zaburzeniami osobowości. Ponadto Katarzyna R. ma przejść terapię uzależnień.

Oskarżona ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto sąd orzekł wobec Katarzyny R. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 4 lata oraz zadośćuczynienie po 5 tys. zł dla obu policjantów, których oskarżona znieważała i naruszyła ich nietykalność cielesną. Sąd obciążył też Katarzynę R. kosztami procesu.

Słupską prawniczkę Prokuratura Okręgowa w Toruniu oskarżyła o usiłowanie zabójstwa w zamiarze ewentualnym Mariusza K., któremu 5 sierpnia 2022 r. w Słupsku przy ul. Lelewela zadała dwa ciosy nożem w szyję i brzuch, a także o spowodowanie lekkich obrażeń u Marcina K., którego ugodziła w pośladek.

Katarzyna R. odpowiadała przed sądem także za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej dwóch policjantów, którzy ją zatrzymali.

Źródło: PAP Autor: Inga Domurat
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij