Najnowsze wiadomości z kraju

30-latek spod Olkusza stracił fortunę bo zakochał się w “amerykańskiej żołnierz”

30-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego zakochał się w poznanej w internecie kobiecie która podawała się za żołnierza amerykańskiego korpusu piechoty morskiej. Zniknęła po wyczyszczeniu mu konta.

Mężczyzna miał poznać rzekomą Amerykankę na początku roku, kiedy zaczepiła go w mediach społecznościowych. Powiedziała mu, że jest żołnierzem USMC i obecnie przebywa na misji w Syrii. Wkrótce nawiązali znajomość, która szybko przerodziła się w internetowy romans. Szybko również zamienili wiadomości tekstowe na komunikator wideo.
Po pewnym czasie kobieta wyznała mu, że wysłała do Polski paczkę zawierającą pół miliona dolarów, które miała zarobić podczas misji w Syrii. Wkrótce potem poinformowała go, że paczka z jej pieniędzmi utknęła gdzieś na granicy i może zostać skonfiskowana. Poprosiła go o pożyczkę, którą obiecała mu oddać zaraz po wyjaśnieniu sytuacji. Zakochany mężczyzna się zgodził.

To nie były jedyne pieniądze jakie jej przekazał. Wkrótce zaufał jej tak bardzo, że dał jej nawet login i hasło do swojego konta aby mogła dokonywać przelewów sama. Kobieta obiecywała mu, że spotkają się jak wkrótce przyjedzie do Polski na wakacje – i oczywiście potrzebowała pieniędzy na bilet.

W dniu w którym miała przylecieć na telefon mężczyzny przyszedł SMS, że uległa wypadkowi. Osoba podająca się za lekarza napisała, że to był jedyny kontakt jaki udało im się odnaleźć na jej telefonie i powiedział mu, że leczenie będzie kosztowało 4,5 tysiąca dolarów. 30-latek za nie zapłacił. Był przekonany, że przyjedzie do niego jak tylko dojdzie do siebie. Nie przekonał go nawet pracownik banku, który ostrzegał go, że mógł paść ofiarą tzw. oszustwa nigeryjskiego.

Okazało się, że miał rację. Po wyłudzeniu od mężczyzny 85 tysięcy złotych kobieta znikła bez śladu. Dwa dni temu mężczyzna w końcu zdecydował się zgłosić sprawę na policję. Policjanci gromadzą teraz informacje i ustalają szczegóły oszustwa. Szanse na to, że ją złapią i odzyskają jego pieniądze, są jednak znikome.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij