Najnowsze wiadomości z kraju

27-latek oblał benzyną i podpalił własnego brata

Policjanci z Augustowa (Podlaskie) zatrzymali 27-latka, który jak ustalili, oblał benzyną i podpalił swojego brata. Napastnik był pod wpływem narkotyków. W wyniku podpalenia doszło do pożaru domu. Z płonącego mieszkania funkcjonariusze uratowali kobietę, która tam przebywała.

Policja poinformowała w poniedziałek, że do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem w Augustowie. Dyżurny miejscowej komendy otrzymał informację, że 27-letni mężczyzna podpalił swojego brata, oblewając go łatwopalną substancją.

Policjanci, którzy przybyli do płonącego mieszkania usłyszeli w nim wołanie o pomoc. Zauważyli kobietę, która nie mogła się wydostać z zadymionego pomieszczenia. Po wejściu na dach samochodu, który zaparkowany był blisko budynku, funkcjonariusze wyważyli okno i wydostali kobietę.

Przy posesji przebywał również pokrzywdzony mężczyzna, który zdążył ugasić swoje płonące ubranie. Policjanci ustalili, że został on oblany łatwopalną substancją przez swojego brata, a następnie podpalony. Funkcjonariusze przekazali osoby pokrzywdzone ratownikom medycznym, a sami rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

27-latek, który uciekł z miejsca został zatrzymany przez policjantów po pościgu, niespełna kilometr od posesji, w swoim mieszkaniu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało obecność narkotyków w jego organizmie. Podejrzewanemu do dalszych badań została pobrana krew, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Źródło: PAP Autor: Jacek Buraczewski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij