Najnowsze wiadomości z kraju

26-letnia Niemka kręciła się pod granicą z Białorusią. Nakazano jej opuszczenie Polski

Straż Graniczna przyłapała 26-letnią obywatelkę Niemiec na pasie drogi granicznej przy granicy z Białorusią. Dostała pięć dni na opuszczenie kraju.

SG poinformowała, że kobieta pojawiła się w pobliżu granicy z pięcioma innymi osobami – trójką Polaków, Niemcem i Szwajcarem. Strażnicy zauważyli, że przerzucały jakieś pakunki na białoruską stronę. Na miejsce wysłano patrol z placówki SG w Czeremsze.

W trakcie czynności strażnicy ustalili, że piątka z tych osób złamała zakaz wejścia na pas drogi granicznej i przepisy porządkowe obowiązujące w strefie nadgranicznej. Ustalili także, że 26-letnia Niemka jest recydywistką – już wcześniej zatrzymano ją w podobnych okolicznościach.

W związku z tym, zgodnie z ustawą o wjeździe na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, postanowiono ją wydalić z kraju. Niemka otrzymała pięć dni na wyjazd z Polski. Do naszego kraju nie będzie mogła wrócić przez najbliższe pięć lat.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. Beentree CC BY-SA 4.0

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij