Wiadomości sportowe z kraju i świata

2,5 roku więzienia za pocałunek? Takiej kary dla Luisa Rubialesa chce prokuratura

Prokuratura generalna Hiszpanii domaga się 2,5 roku pozbawienia wolności dla byłego szefa piłkarskiej federacji (RFEF) Luisa Rubialesa za pocałowanie zawodniczki Jennifer Hermoso bez jej przyzwolenia. Doszło do tego podczas ceremonii wręczenia medali mistrzostw świata w Sydney.

Incydent, który miał miejsce 20 sierpnia ub.r., przyćmił wygrany po raz pierwszy w historii przez Hiszpanię finał piłkarskiego mundialu, w którym zawodniczki z tego kraju pokonały 1:0 Anglię.

Niebawem Rubiales został zmuszony do dymisji ze stanowiska szefa RFEF, a Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) wydała wobec niego trzyletni zakaz pracy w instytucjach związanych z futbolem.

Z kolei 20 marca br. hiszpańskie służby wkroczyły do domu Rubialesa w związku z obławą dotyczącą afery korupcyjnej. Ma ona związek z umową podpisaną przez działacza, która dotyczy organizacji Superpucharu Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej.

Przebywający od kilku tygodni w Republice Dominikany Rubiales, który według policji zostanie zatrzymany po powrocie do kraju, zadeklarował już gotowość współpracy z wymiarem sprawiedliwości. Zapowiedział, że przyleci do Hiszpanii na początku kwietnia.

Źródło: PAP Autor: Marcin Zatyka
Fot. EPA/SERGIO PEREZ
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij