Najnowsze wiadomości z kraju

23-latek był poszukiwany listem gończym. Przed policją ukrył się w… szafie

Sopoccy policjanci zatrzymali 23-latka, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna, w trakcie wizyty policjantów w mieszkaniu, ukrył się w szafie. Do odsiadki ma 1,5 roku więzienia.

“Kryminalni z Sopotu w środę pojechali do jednego z mieszkań w Dolnym Sopocie, w którym miał ukrywać się poszukiwany listem gończym 23-latek” – podała w czwartek oficer prasowa sopockiej policji asp. szt. Lucyna Rekowska.

Pod ustalonym adresem drzwi otworzyła policjantom matka 23-latka i zapewniała, że syna nie ma. “Kryminalni nie dali wiary jej słowom i bardzo dokładnie sprawdzili mieszkanie. Mężczyzna schował się przed nimi w szafie myśląc, że w ten sposób nie zostanie znaleziony i nie trafi za kratki” – relacjonowała Rekowska.

List gończy za sopocianinem wystawiono na początku marca br. Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Sopocie ma on do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwa złamania sądowych zakazów kierowania pojazdami, zaboru auta wynajmowanego na minuty w celu krótkotrwałego użycia i próby zaboru kolejnego takiego auta w celu krótkotrwałego użycia.

Przestępstwa popełnił w warunkach recydywy w 2022 roku i niedługo po tym, jak opuścił zakład karny, w którym odsiadywał wyrok ponad roku pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Oficer prasowa sopockiej policji podała, że w środę kryminalni doprowadzili mężczyznę do aresztu, w którym ma odbyć zasądzoną karę 1,5 roku pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij