karambol Najnowsze wiadomości ze świata

22-latek atakował przypadkowych przechodniów na ulicy. Zabił cztery osoby

Cztery osoby zginęły w wyniku ataku, który z użyciem ostrego narzędzia przeprowadził 22-latek. Oprócz ofiar śmiertelnych, na jednej z ulic w Rockford w północnej części stanu Illinois poszkodowanych zostało siedem osób.

Ofiary 22-letniego napastnika miały od 15 do 63 lat. Według ustaleń Associated Press trzy osoby zginęły na miejscu zdarzenia, a czwarta zmarła w szpitalu.

Młody mężczyzna, który w środę atakował przechodniów ostrym narzędziem, został zatrzymany i przebywa w areszcie. Policja zdążyła go przesłuchać. Prawdopodobnie napastnik atakował przypadkowe osoby.

Nie sądzimy w tej chwili, że są inni podejrzani, którzy ukrywają się i przebywają na wolności. Nie znamy jasnego motywu tej zbrodni – przekazała Carli Redd, szefowa policji w Rockford.

Kilka dni przed atakiem, za którym stoi 22-latek, w tym samym mieście doszło do zabójstwa młodego pracownika supermarketu. Mężczyzna został zaatakowany nożem i zabity w miejscu pracy.

Dramatyczne zdarzenia w Rockford skomentował burmistrz miasta Tom McNamara. Zapewnił, że władze „pracują nad tym, aby zrozumieć, dlaczego się to wydarzyło i zapobiec powtórzeniu sytuacji”.

Dzisiaj jesteśmy zszokowani kolejnymi przerażającym atakiem przemocy wobec niewinnych członków naszej społeczności. Naszą główną troską jest zapewnienie osobom bezpośrednio dotkniętym tą przemocą wsparcia i powrotu do zdrowia – przekazał McNamara.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij